UNIKATOWE WŁAŚCIWOŚCI

ZIOŁOMIÓD

Efekt udanej współpracy między pszczołami a człowiekiem

ZIOŁOMIÓD

Co to takiego?

To efekt udanej współpracy między pszczołami a człowiekiem. Nie wszystkie wartościowe zioła i rośliny kwitną, zatem nie wszystkie mogą wytwarzać nektar czy pyłek, który następnie pracowite owady przerabiają na miód. Człowiek przyszedł zatem z pomocą i podał pszczołom specjalnie przygotowaną pożywkę (soki wartościowych owoców czy wyciągi z ziół w mieszance z miodem i cukrem), którą te następnie przetworzyły w ziołomiód. Pszczoły traktują pożywkę jak nektar, wprowadzają ją do wola i dodając swoich enzymów i hormonów zagęszczają ją do konsystencji naturalnego miodu. W ten sposób powstał produkt niezwykle wartościowy, bo łączący zalety klasycznego miodu (apiterapeutyku) z unikatowymi właściwościami poszczególnych roślin.

SKŁAD

Czym się wyróżnia

Ziołomiody składnikowo są produktem bogatszym od miodów nektarowych i spadziowych, zawierają bowiem substancje czynne pochodzące z ziół, inhibiny, sole mineralne, enzymy oraz liczne witaminy , biopierwiastki ,oraz substancje antynowotworowe. Zostało potwierdzone naukowo, że ziołomiód pokrzywowy zawiera do 70 razy więcej wapnia i do 15 razy więcej żelaza w zestawieniu z miodem wielokwiatowym .

WŁAŚCIWOŚCI

Wybranych ziołomiodów

Malinowy

Wytwarzany przez pszczoły z pożywki na bazie naturalnego, świeżo wyciskanego soku z owoców maliny. Pomocny przy:

Aroniowy

Wytwarzany przez pszczoły z pożywki na bazie naturalnego, świeżo wyciskanego soku z owoców aronii czarnej. Pomocny przy:

Sosnowy

Wytwarzany przez pszczoły z pożywki na bazie wyciągu z zebranych wiosną młodych (szczytowych) pędów sosnowych. Pomocny przy:

Pokrzywowy

wytwarzany przez pszczoły na bazie naturalnego, świeżo wyciskanego soku z liści i łodyg pokrzywy. Pomocny przy:

Kontakt

Pirania Pasieka ™ 2020
Zaprojektowane przez FOL-GRAF